Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Experience
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete 6-místné terénní vozy (Toyota LC76 long) s řidičem, které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování, jednou divoký bush kemp (nocleh ve střešních vozech stanech na autě).
Off road
Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
VIP safari
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí.

Namibia

Specializujeme se na offroadové výpravy po celém světě, za patnáct let jsme uspořádali přes 120 výprav viz www.offroadguide.eu. V roce 2008 jsme jako jednu z dalších destinací objevili Namibii, která nám přirostla k srdci, od té doby pořádáme každoročně do této překrásné a ojedinělé země na jihu Afriky safari výpravy v terénních vozech.

Austrálie Maroko Libye Island

Výchozím bodem pro naše výpravy, je hlavní město Widhoek,odkud podnikáme naše výpravy. Máme připravené tří základní okruhy Adventure - wild life, Experience a Off Road, ale můžeme připravit safari do níže uvedených míst i na míru...

S námi můžete objevovat magický svět Namibie - od obřích dun pouště Namib Naukluft, přes drsné pobřeží Skeleton Coast, roztodivná pohoří Damara Landu, podmaňující kaňony vyschlých řek Kaokolandu, plné divoké zvěře, až po savanu z níž se postupně vzpínají překrásného hory i bush, prostě neopakovatelná nádhera.

Preferujeme oblasti, do kterých se běžný turista nepodívá bez místního průvodce - Wild Life Guide a to neboť sám život v divočině nezná, byla by pro něj tato návštěva nebezpečná a zpravidla o těchto místech ani neví. Dále navštěvujeme místa, do kterých je třeba mít předem zvláštní povolení a v neposlední řadě i místa kam se dá jet jen se zkušeným průvodcem Off Road Guide a to pro náročný terén. Uvidíte skutečně místa nepřístupná běžným turistům a naučíte se ovládat vozy 4x4 v terénu různé náročnosti a dle zvoleného programu možná i v písečných dunách, což je adrenalin, na který se nezapomíná.

Kromě Namibie můžete poznat s našimi průvodci Chobe, deltu Okavango, Viktoriiny vodopády nebo panenské pláže jihu Angoly.

Skupinu vede Český průvodce žijící v Namibii, který zde doprovází skupiny už 16 let nebo místní průvodce s tlumočníkem do českého jazyka ze skupiny Black/Czech (jako děti vyrůstali a studovali V ČR).

Naše výpravy jsou určené pro jednotlivce i skupiny do 20 osob (zvládli jsem i skupinu 24 osob ve 12 vozech). Pro dopravu vždy využíváme tak zvané Bush Campery, tedy terénní vozidla uzpůsobené pro pobyt v přírodě, jedná se o vozy značky Toyota nebo Nissan, které jsou samozřejmě klimatizované. Vozy jsou vždy vybaveny jedním nebo dvěmi střešními stany a kompletním kempinkovým vybavením. V těchto terénních vozech objevíte všechny krásy Namibie včetně překonání dun pouště Namib Naukluft, dle typu zvoleného programu. Jízda ve vozech je možná po dvou nebo čtyřech osobách v jednom vozidle, podle Vaší volby.

Táboříme v expedičním stylu tzv. Bush kemp, tedy tábor v divočině, je to pravé dobrodružství a umožní vám pozorovat zvěř v jejím přirozením prostředí. Nikdy se mu nevyrovná táboření v kempu za plotem. I když kemp poskytuje zase komfort sprchy a kemp v lodges zpravidla i možnost stravování v restauraci i ubytování v bungalovech, hotelového typu. Opět záleží jaký typ programu si zvolíte.

Co se týká stravování, tak díky vybavení vozů (kuchyňské vybavení,vybavení pro stolování, vařič i kompresorová chladnička) je každá posádka soběstačná. A klienti zpravidla preferují, že si každý koupí na co má chuť, tím se pak stravuje. Snídaně se připravuje každá posádka zvlášť, obědy jsou formou studeného snacku a večer se zpravidla společně griluje, každý si dá své maso, které preferuje .Co se týká potravin v Namibii koupíte to samé, co v Evropě, za stejné nebo nižší ceny. Co se týká masa, zažijete zda gurmánské hody, v každém marketu jsou k dispozici prvotřídní hovězí steaky a samozřejmě je možné chutnat i pro Evropany exotické maso z antilop (kudu,oryx, impala) nebo maso z pštrosa i zebry. Náš průvodce Vám s nákupem poradí a zavede Vás i na místa, kde se dobře nakupuje.
V případě zájmu uzavřené skupiny je možné stravování all inclusive, tedy zajištění stravování po celý den. Jednotná strava ovšem ne vždy musí vyhovovat všem. Po 14 a více dnech nevždy mají všichni chuť na to stejné jídlo a zpravidla naši účastníci preferují osobní stravování, tedy vaření po posádkách.

Naše motto je: Pořádat výpravy do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které nás mohou překvapit ! A víte proč ? Protože Váš průvodce je připraven je řešit, své zkušenosti sbíral 27let, kdy vedl přes 200 offroadových výprav do všech možných koutů světa. V Namibii spolupracujeme už 16 let s místním průvodcem, který Vám ukáže místa běžným turistům nepřístupná, s ním poznáte i domorodce s kterými hovoří jejich jazykem a tím odbourává bariéru, která vzniká u bílých průvodců. Dále spolupracujeme s tlumočníky do českého jazyka ze skupiny Black/Czech (jako děti vyrůstali a studovali V ČR).

Namibie je překrásná země ležící na jihu Afrického kontinentu při západním pobřeží. Snoubí se v ní snad všechny typy kraje, který můžete na jihu Afriky očekávat, od obřích dun pouště Namib Naukluft, přes drsné pobřeží Skeleton Coast, roztodivná pohoří, podmaňující kaňony vyschlých řek, plné divoké zvěře, až po savanu z níž se postupně vzpínají překrásné hory, prostě neopakovatelná nádhera.

Tam, kde se divoká zvěř pohybuje volně v přírodě, teprve tam, získáte ten pocit, že jste skutečně nedílnou součástí divočiny, což si Vás zcela podmaní. Je to úplně něco jiného, než Národní parky, kde je zvěř na turisty zvyklá. A hlavně v NP nejste sami, ale máte okolo sebe desítky jiných turistů.

Vesnice kmene Himba, jejichž ženy a děti mají do ruda zbarvenou kůži hlinkou, patří s Křováky z kmene Sanů k těm nejfotogeničtějším domorodcům v celé Namibii, a možné i celé Jižní Africe. Stejně tak jako ostatní kmeny Herero nebo Damaro, jsou mírumilovní a přívětiví. Vůbec všichni obyvatelé, jsou milí lidé a to včetně policistů, kteří od Vás na rozdíl od jiných zemí nemámí nesmyslné pokuty a úplatky. Co se týká bezpečnosti, na rozdíl od Jihoafrické Republiky patří k nejbezpečnějším a nejčistějším místu na Africkém kontinentu.

Namibie je v tomto směru skutečně jiná Afrika !


Jirka Chramosil

Základní informace:

Vstup
Češi i Slováci potřebuji ke vstupu do Namibie turistická víza, které si zajistíte za poplatek při příletu na letišti. Je nutný Cestovní pas, kterému končí platnost nejméně 6 měsíců před vystoupení ze země.
Zároveň do některých oblastí potřebujete předem vstupní povolené Permit, který Vám opět předem zajistíme.
Celní formality - bezcelně lze dovážet na osobu starší 16 let: 1 l destilítu (Slivovice) ostatní destiláty zde koupíte za nižší cenu než v Evropě a víno je výborné Jihoafrické, 400 ks cigaret, a 50 ks doutníků.

Let
Přímý let do Windhoeku zajišťuje různé společnosti z Franfurthu je to Air Namibia a to téměř každodenně a z Mnichova je to Air Berlin a to dvakrát týdně. Let trvá 9h30min, odlétá se večer. Nebo mnoho dalších společností vždy s jedním a více přestupy. Letenky vám zprostředkujeme.

Měna
N$ (NAD) Namibijský dolar platí od roku 1990 a je ekvivalentní s Jihoafrickým randem 1:1, který rovněž v Namibii platí. Jeden N$ má hodnotu cca 1,50 až 2,00 Kč. Směnárny jsou ve všech bankách a ve větších městech jsou hojně i bankomaty.

Očkování
Od Evropanů se nevyžaduje při vstupu žádné povinné očkování. My požaduje od našich klientů, kvůli sníženi zdravotních rizik následující očkování: Tetanus, Žloutenka A+B - Hepatitis, Břišní Tyfus - Acrinia Renalis, Meningitida - Meningitis, nad 40 let Záškrt - Deftérie, Černý kašel - Pertusis, Dětská obrna - Polio.
Pro pohyb na severu očkování proti Žluté zimnici, pří vstupu do Zimbabwe - Viktoria Falls proti Choleře.
U programu, kde budeme vstupovat do malarických oblastí, budete předem upozorněni na nutnost podání tablet Maloron, které si zakoupíte předem. Pro ochranu proti komárům koupíte účinné prostředky Tabard nebo Doom až na místě.

Roční období
Neboť se Namibie nachází na Jižní polokouli, je tam roční období zcela obrácěně něž Evropě, tedy v lednu je vrchol léta a v Červenci vrchol zimního období.

Časová zóna / GTM +2 stejně jako ČR
Velice příjemná pro Evropany je skutečnost, že v Namibii je čas téměř shodný se středoevropským. V období našeho letního času je zde o hodinu méně (místní zimní čas od dubna do srpna), v období našeho zimního času je zde stejný čas (místní zimní čas od září do března). Proto zde odpadává problém časového posunu a tím i aklimatizace.

Klimatické podmínky - podnebí
O Namibii se říká, že patří k těm vyvoleným oblastem, kde je takřka pořád slunečno, může se pochlubit až 300 slunečnými dny v roce. Přestože, některé cestovní kanceláře tvrdí, že je v hodná pro návštěvu celoročně, rozhodně to tak není. My vybíráme ta období, kdy je pobyt v Namibii ideální. V měsících červenec až září je kalendářní zima-tedy nejvyšší sezona, pro nižší teploty a málo vody - zvěř se drží u napajedel, vše je žluté, zvířata se dobře pozorují, proto ji hodně turistů volí, přes den jsou teploty kolem 20-25C°, ale v noci kolem 4-6 C° někdy kolem nuly a často i mráz. V jarních měsících, kterými jsou září - listopad je přes den kolem 30-35C°, záleží na tom kde se pohybuje na severu mohou být teploty i kolem 45C°, v noci je ale příjemných 15-20C°.

Doprava
Namibie má dobrou infrastrukturu a kvalitu cest, většina je prašných (asi 40.000 km), ale dobře udržovaných. Samozřejmě jsou zde i asfaltové cesty, ale v menším míře (asi 5.000 km). Zvlaštností jsou Salt Road při pobřeží, dobře sjízdné, ale za deště a mlhy kloužou. Jsou tady ovšem místa, kde se bez terénního vozu 4x4 neobejdete, zejména v oblasti písečných dun, ve vyschlých korytech řek a na horských cestách. Cesty zpravidla nemají mosty a v období dešťů se brodí. Cesty s označením C bývají v dobrém stavu. Přestože je Namibie bývalá německá kolonie, jezdí se zde vlevo, což je pro Evropana zprvu trošku problém, ale když jedete v koloně za průvodcem, skoro to ani nepostřehnete.
Na asfaltových cestách je omezena rychlost na 120 km/h. Na prašných na 80 km/h a to z důvodů častých nehod turistů, kteří zde překračují rychlost a hlavně nejsou zvyklí na jízdu na prašných cestách a nedodržují nebo neznají zásady jízdy po nich - náš průvodce Vás bude předem tyto zásady sdělí. Zvláštností jsou křižovatky, kde je ze všech čtyř stran STOPKA a přednost má ten, kdo přijede do křižovatky první, dále je povinné používání bezp.pásů na všech sedadlech. Jinak zde nejsou žádné větší odlišnosti kromě velkého pohybu zvěře a zvláště za soumraku a v noci se nedoporučuje jízda ve voze.

Pohonné hmoty
Síť čerpacích stanici je v poměrně dobrá, ikdyž v závislosti na pohybu v odlehlých oblastech je jejich síť řidší a je nutné mít vždy dostatečnou zásobou PHM, pro dojezd bude v těchto oblastech potřebovat alespoň 100 litrů, většina terénních vozů má přídavné nádrže nebo musíte mít kanystry. Zpravidla se PHM platí v hotovosti, pouze ve velkých městech občas berou platební karty.Cena za 1l nafty je cca 9,5 N$ tedy asi 24,- Kč nebo 1€.

Elektřina
Elektrické napětí v Namibii používá střídavý proud 220-223V, tedy stejný jako v Evropě, ale zásuvky jsou třípolové, redukci koupíte v každém marketu.

Telefonní síť
Zajímat Vás bude jen asi mobilní síť, která je moderní a každoročně přibývá mnoho převaděčů, přesto je mnoho míst ,kde nebudete mít signál,proto kvůli bezpečnosti - přivolání pomoci a podobně doporučujeme satelitní tel., kterým je náš průvodce vybaven. Telefonní signál je vždy ve městech i větších vesnicích i u turistických center.

Postřehy...

Oblečení
Oblečení je třeba vždy upravit dle ročního období a ke konkrétní výpravě dostane předem pokyny od průvodce, jak se vybavit. Zásadou je pevná kotníčková obuv a turistické sandále, větrovka, softshell mikina, lehké bavlněné oblečení, vždy je nutná pokrývka hlavy a kvalitní brýle tmavost č.3.

Stanování
Váš stan je pro pobyt v divočině místo, kde budete vždy v bezpečí, ale musíte ho mít zavřený ! Žádné zvíře nikdy nepřijde ke stanu a nezačne ho trhat, spíš ho velkým obloukem obejde. Platí, že stan je nejbezpečnější místo a ještě nikdy se nikomu v zavřeném stanu nic nestalo. Pozor ovšem na to, kde stan stavíte, vyhněte se vyšlapaným stezkám slonů a hrochů, prostě vyšlapaným stezkám obecně a ušetříte si připadné problémy. Zásada je mít stan vždy zavřený, jinak vám dovnitř vleze kromě brouků všechno možné, nezřídka i kojot nebo hyena...
Ideální jsou autostany na střeše vozu, tam jste opravdu ve 100% bezpečí.

"Nebezpečí" v přírodě - hadi, štíři a divoká zvěř...
V Namibii je mnoho druhů hadů a většinou jsou jedovatí, některé druhy i smrtelně. Když ovšem dodržujete instrukce, které Vám dá náš průvodce, obejdou Vás obloukem a vy ani nezpozorujete, že okolo nějaký had plazil, neboť všichni hadi už při sebemenším záchvěvu půdy utíkají před nebezpečím. Kromě zmije útočné (Bitis arientans), hadi na člověka neútočí. To ovšem neznamená, že by jste měli po savaně běhat bosy a studovat různé díry a otvory v zemi neboť z nich skutečně mohou vylézt a zaútočit hadi a štíři... Proti štírům vás bezpečně ochrání kotníčková obuv.
Obava z uštknutí při dodržování zásad pohybu v divočině je opravdu zbytečná. Když by přeci jen došlo k uštknutí náš vyškolený průvodce ví jak poskytnout první pomoc a je vybaven viperiem.
Vždy je třeba vědět jak had vypadal a vyhledat lékařskou pomoc k podání antisera.
Co se týká zvěře v divočině - savaně, jak jsem si už řekli u stanování, je třeba dbát pokynů průvodce a pak si odnesete z poznávání Namibie jen překrásné a nezapomenutelné. Do oblastí, kde tato zvěř žije volně, by jste se bez průvodce pouštět sami neměli, když pojedete sami využijte pro poznávání zvěře národního parku Etosha.

"Nebezpečí" v civilizaci
Když porovnáte ostatní Africké země i tady platí, že Namibie je jiná Afrika, Namibie patří k nejbezpečnějším státům Afriky. Na rozdíl od Jihoafrické republiky se nemusíte po setmění bát vyjít z turistického rezortu do města a domorodci v savaně si vás nevšimnou. Policisté tady opravdu drží hesla "pomáhat a chránit" a na rozdíl od jiných států od vás nebudou vymáhat nesmyslné pokuty nebo úplatky. Ve městech je samozřejmě třeba zamykat vozy, a dbá zásad stejně jako v evropských městech. Mimo města je kriminalita takřka neznámým pojmem.

Fotografování
Kromě zážitků, které si odnesete z Namibie ve své paměti a možná i srdci, patří k těm hmatatelným hlavně fotografie a proto doporučujeme opravdu kvalitní fotoaparát, případně s výměnnými objektivy - širokoúhlý na krajinu a teleobj. na divokou zvěř, neměl by chybět ani stativ. Měli by jste mít i dostatek paměťových karet nebo externí paměť či notebook. Tady není nic zvláštního pořídit 2000-3000 záběrů. Uvidíte, že se Vám to vyplatí ! A když nebudete chtít investovat do fotovýbavy, nebo Vám fotografování nejde, nevěšte hlavu, po návratu získáte od nás DVD s fotografiemi z celé výpravy. Ve výbavě průvodce je měnič na 220V, a je možné dobíjet potřebné věci i během jízdy.

Nákupy potravin a alkoholu
Obchody - nákupní centra ve městech Windhoek, Walwis Bay, Swakopmund, Luderitz, Otjiwarongo a Rundu lze srovnat z evropským standardem. Je zde velká nabídka potravin, které jsou cenově srovnatelné, co se týká masa, každý gurmán si zde vybere, maso je prvotřídní kavality a kromě výborných hovězích steaků zde najdete i zvěřinu zejména z antilop - kudu a oryxe. U pobřeží si pochutnáte ne výborných ústřicích a rybách. Místní specialitou je na pružky krájené sušené maso, tvz. Biltong, který je velice výživný a je ideální jako snack ve voze. Jako v jedná z mála zemí, zde koupíte i tmavý chléb. V menších vesnicích a osadách je sortiment omezen pouze na základní potraviny. Proto je třeba potraviny doplňovat v největších městech - váš průvodce Vás vždy včas upozorní na kolik dnů je třeba nakoupit zásoby.
Alkoholické nápoje se prodávají v tzv. Bottle Stores, což jsou obchody s licencí pro prodej najdete zde vše od piva, vína a tvrdého alkoholu všech značek za stejné nebo nižší ceny než v Evropě. Pivo a víno se prodává v supermarketech a turistický lodge.

Zdravotnictví
Zdravotnictví je všeobecně v Namibii velmi dobré, hlavně ve velkých městech jako Windhoek, Swakopmund a Otjiwarohgo. Je důležité mít rozšířené zdravotní připojištění, neboť v případě nutnosti půjde vzhledem ke vzdálenostem zpravidla o přepravu vrtulníkem. V případě nutnosti specialistů se přepravují pacienti do Kapského města.

Namibie v číslech:

Namibijská republika / Republic of Namibia
Hlavní město: Windhoek
Rozloha: 825.418 km2 pevniny
Délka hranic: 3.036 km
Délka pobřeží: 1.572 km
Počet obyvatel: 2.030.692
Hustota zalidnění: 2,5 obyvatel / 1 km2
Státní zřízení: republika s dvoukomorovým parlamentem
Nezávislost od: 23.3.1990
Administrativní rozdělení: 13 regionů
Měna: namibijský dolar (=100 centů) (NAD)
Úřední jazyk: angličtina, afrikánština
Časové pásmo: GMT +2

Namibie je republika na západním pobřeží Afriky. Na severu sousedí s Angolou, na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Na západě ji omývají vody Atlantského oceánu. Má rozlohu 824 292 km2 a 2,5 milióny obyvatel, což představuje nejmenší hustotu zalidnění v Africe. Namibie získala nezávislost jako jedna z posledních z afrických zemí, v roce 1990, a to od Jihoafrické republiky, která ji přechodně spravovala.

Koncem 19. století došlo ke kolonizaci země Němci. Němečtí vojáci a farmáři zabírali domorodým kmenům pastviny a zabavovali dobytek. V roce 1904 proti útlaku kolonizátorů povstal kmen Hererů; povstání bylo potlačeno a mělo za následek tři roky trvající genocidu, které padlo za oběť asi 65 z 80 tisíc Hererů. Zbývající byli uvězněni v koncentračních táborech, kde museli vykonávat otrocké práce pro Německou říši a velké množství jich zahynulo. Jejich veškerá půda byla císařským dekretem zkonfiskována a rozdělena mezi bílé farmáře.

Od roku 1915, kdy Jihoafrická unie obsadila tuto původně německou kolonii, byla správa území výhradně v rukou vlády v Pretorii, ačkoliv Jihoafrická unie ani pozdější Jihoafrická republika nikdy území de iure nepřipojila. Bílí obyvatelé Jihozápadní Afriky byli zastoupeni v Jihoafrickém parlamentu. Od roku 1926 existovalo Zákonodárné shromáždění, v němž byla zastoupena Národní strana a Německý svaz Jihozápadní Afriky; domorodému obyvatelstvu aktivní ani pasivní volební právo uděleno nebylo. Na místní úrovni hráli jistou roli většinou dosti servilní kmenoví náčelníci, se kterými udržovalo velice omezené kontakty jihoafrické Ministerstvo pro bantuské záležitosti.

Namibie vyhlásila nezávislost 21. března 1990 - je tedy více jak 21 let státem se stabilní vládou. Pří získání nezávislosti byl Sam Nujoma Národním shromážděním vzešlým ze svobodných a spravedlivých voleb zvolen prezidentem. Politický vývoj Namibie je ve znamení jasné převahy jedné strany, která není příliš ohrožována opozicí.

Namibijci jsou většinou příslušníky Ovambského kmene (50 %), zastoupení ostatních kmenů je velice nízké. 75 % Namibijců je gramotných a téměř 82 % obyvatel jsou křesťané, hlavně protestanti.

Namibie má na africké poměry celkem slušnou síť silnic, vybudovanou německými kolonisty a modernizovanou jihoafrickými dělníky v 80. letech. Významným přístavem je Velrybí zátoka (Walvis Bay), přes ni se do země dováží a vyváží většina zboží. Země je významným producentem diamantů, těží se ale také zinek, uran, stříbro a jiné rudy. HDP dosahuje 2500 USD na hlavu, což je na africké podmínky mimořádné. Mezinárodní obchod je úzce provázán s JAR a zeměmi Commonwealthu.

 

Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Experience
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete 6-místné terénní vozy (Toyota LC76 long) s řidičem, které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování, jednou divoký bush kemp (nocleh ve střešních vozech stanech na autě).
Off road
Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Kontakt
Wild Experience Namibia Ltd.
Windhoek, Namibia
info@namibia-experience.com
Namibia tel.:
+264 811 77 88 99 / hovoříme česky, anglicky
CZ tel.:
+420 602 299 299 pouze SMS

Wild Experience Namibia Ltd.    OFF ROAD GUIDE   
 
Spolupracujeme s: Exclusive Travel Čedok Adventura Stella Travel OFF ROAD GUIDE
Copyright © 2014 Wild Experience Namibia Ltd., Všechna práva vyhrazena.
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
Maledivy dovolená