Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Experience
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete dvou nebo čtyř místné terénní vozy (offroad pick up), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování.
Off road
Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
VIP safari
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí.

Namibia OFF ROAD

20 dnů + 2 dny let / v období září, říjen

Namibie - Poznávací safari výpravy i offroad safari, letecky se zapůjčenými offroad vozy, s českým průvodce žijícím v Namibii a průvodcem z kmene Damaro s vlastním doprovodným vozem (Guided 4x4 self drive tours)

 
Program OFF ROAD:
Na 21-denním tripu Bushland - země Křováků, NP Khaudum na okraji pouště Kalhari - velká stáda slonů, NP Mahango Game - vyjížďka loďkou za hrochy a krokodýly, NP Etosha - kde je množství zvěře včetně lvů a slonů, pořídíte nádherné fotky, v Kaokoland zažijete offroad kolem cesty Kunene, která hraničí s Angolou, potkáte zde Himby Poeple - kmeny ještě nedotčené turistikou, uvidíte kromě vodopádů Epupa Falls. Dále se vydáme do oblasti Eros, což je rovněž ráj offroadistů a mono lidí zde nepotkáme. Nezapomenutelné bude safari v Hoanib River -kde nepotkáte žádné turisty,ale plno divoké zvěře a pouštních slonů, Damaraland - Damaraland - uvidíte skalní malby v Twyfelfontein, zkamenělý les Petrified forest ,Walvis Bay - výlet na katamaránu za lachtany a pelikány, třídenní nezapomenutelný přejezd až 350 m vysokých písečných dun, jedné z nejsušších pouští světa v NP Namib Naukluft, na konec NP Sossusvlei -ráj fotografů 100m vysoké duny tyčící se z rovného bílého podkladu vyschlé řeky Tsumeb.

Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete offroad vozy, které Vám umožní vydat se do míst, kam se skutečně běžný turista nedostane. Součástí této výpravy e třídenní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft a jízda podél hraniční řeky Kunene. Je to nezapomenutelný zážitek, o který je běžný turista ochuzen a vyznavači offroad jízdy tyto sekce nemohou vynechat. Výpravu vede zkušený offroad průvodce, jehož doménou jsou právě písečné duny (má za sebou několikrát přejezdy dun Namib Naukluft, duny v Maroku,Tunisu a Libyi a Simpson Dezert v Austrálii) spolu s místním průvodce z kmene Damaro, který se vyzná v místní přírodě, ale hlavně zná chování a zvyky divokých zvířat, které Vám pomůže vystopovat.

Přespávat budete na offroad vozech ve střešním stanu, vozy poskytují dobrou základní výbavu pro pobyt v Africké savaně. Převážně budeme v přespávat v kempech, které jsou dobře vybavené, ale i ve volné přírodě tzv. BUSH CAMP, což Vám umožní zažít pocit, toho, že jste ve skutečné divočině.


 
Počítejte s tím, že pro návštěvu Namibie potřebujete vízum a doporučené očkování, proto je dobré plánovat výpravu alespoň 3 měsíce dopředu. Předejdete také zklamání, že vybraný termín je obsazený. V případě, že hodně cestujete a očkování máte, počítejte alespoň 10 dnů na vyřízení víza a můžeme zrealizovat společně Vaše safari s českým průvodce žijícím v Namibii a to dle vybraného typu výpravy...

Poznávací safari výpravy, máme rozdělené a nabízíme dle typu tyto čtyři různé programy:

Adventure

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech

Experience

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete dvou nebo čtyř místné terénní vozy (offroad pick up), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování.

VIP safari

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí. Na přání možná jedna noc BUSH CAMP - táboření v Hoanib River, což umožní zažít pocit, že jste ve skutečné divočině.

Více informací najdete po kliknutí na příslušný odkaz menu na hlavní liště.


 
Namibie - překrásná země ležící na jihu Afrického kontinentu při západním pobřeží, jedna z mála zemí, kde se snoubí snad všechny typy kraje, který můžete v Africe očekávat, kromě deštného pralesu. Zde můžete zdolat majestátné až 300 m vysoké duny pouště Namib Naukluft, poznat drsné pobřeží Skeleton Coast, savanu z níž se postupně vzpínají překrásné hory Damara Landu až po podmaňující kaňony vyschlých řek, plné divoké zvěře jakou jsou lvi, sloni, žirafy. Tam, kde se divoká zvěř, pohybuje volně v přírodě, teprve tam, získáte ten pocit, že jste skutečně nedílnou součástí divočiny, což si Vás zcela podmaní. Je to úplně něco jiného, než Národní parky, kde je zvěř na turisty zvyklá. Dále na sever Vás čeká úchvatná kraji Himba Landu s vodopády Epupa s hraniční řekou Kunene a vesnicemi kmene Himbů, jejichž ženy a děti mají do ruda zbarvenou kůži hlinkou na východě drobní Sanové - Křováci, s nezaměnitelným životním stylem. NP Etosha plný zvěře i šelem, NP Mahango Game ležící na řece Kovango s krokodýly a hrochy, NP Khaudum se stovkami slonů, prostě neopakovatelná nádhera. Namibie je jedno z míst, které mi přirostlo k srdci tak, že jsem zde zůstal natrvalo.

Namibie 2008 Namibie 2010 Namibie 2011
Fotokniha Namibie 2008 Fotokniha Namibie 2010 Fotokniha Namibie 2011


Informace

Namibia ADVENTURE - wild life (15 dnů + 2 dny let)
Poznávací safari výpravy i offroad safari, letecky se zapůjčenými offroad vozy, s českým průvodce žijícím v Namibii a průvodcem z kmene Damaro s vlastním doprovodným vozem(self drive)

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

  Itinerář výprav i s fotem  

(soubor PDF, 1277 kB)
 

  Mám zájem o více informací
Jméno a příjmení:
E-mailová adresa:
Telefon:
Dotaz:
Prosím opiště kód:   
 


Cena 17.900,- Kč / 720,- Eur zahrnuje

 • Guided 4x4 self drive tours Kaokoland - tedy českého průvodce žijícího v Namibii s vozem 4x4, který zároveň zajišťuje i zdravotní pomoc na úrovni záchranáře a domorodého průvodce z kmene Damaro. Průvodce jede vlastním speciálně vybaveným vozem GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava


Cena nezahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků do 30 tis. Kč
 • pozemní aranžmá, které obsahuje: transfer klimatizovaným mikrobusem (v rámci letištní přepravy), 2x bungalov se snídaní , 9x nocleh v kempu (zpravidla u lodge/resortu - ubytovacího zařízení) + 3x nocleh bush kemp (táboření v divoké přírodě). Dále vstupy do NP: Nye Nye Conservancy, Khaudum National Park, Mahango National Park, Etosha National Park, Sesfontein Conservancy, Namib Naukluft Park, Sossusvlei/Sesriem Park, dále aktivity: Living hunters Museum(Ju'/Hoansi San) - návštěva vesnice Křováků, Ngepi Boat trip (Mahango Park) - plavba loďkou po řece Kavango, které vtéká do slavného Okavaga, Okavango Traditional Village visit - návštěva vesnice domorodců Okavango, Petrified forest - zakamenělý les. Twyfelfontein Rock engravings - skalní malby chráněné UNESCO, Seal Colony (Cape Cross) - kolonie tuleňů, Catamaran Cruise (Walvisbay) - výlet katamaránem za tuleni a pelikány, Uri Dune Trip - třídenní přejezd dun NP Namib Naukluft s koncesionářem URI ADEVENTURE, který zajišťuje doprovod 2 vozů koncesionáře, který má oprávněné provádět po dunách a zajištění stravování - plná penze) celkem cca 19.000,- až 24.000,- Kč
 • nájem 4x4 auta dle vlastního výběru (hradí se zvlášť cca 3.500,- až 5.400,- Kč/auto a den, tedy 73.000,- až 114.000,- Kč na posádku , dle typu)

Celková cena na osobu je od 95.000,- do 125.000,- Kč.

  PŘIHLÁŠKA  


Lodní přeprava Vašeho vozu

Přestože už 5 let pořádáme off road - safari výpravy v Namibii, vždy jsme si po letecké přepravě půjčovali terénní vozy na místě. Letos se nám podařilo zajistit přepravu vozů z Evropy a tak přicházíme i s nabídkou jízdy se svým teréňákem !

Lodní přeprava vozu - RoRo lodí, tedy trajektem přepravujícím nové automobily, bez pasažérů. Tedy žádný potulující se kontejner po překladištích, ale 100% spolehlivost, jedná se o nizozemskou lodní společnost. Vozidlo je po nalodění vyloženo přímo v cílovém přístavu a to do 21 dnů.

Cena přepravy za vůz SUV (Touareg, MB-ML) se střešním stanem je 1.440 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 75.000,- Kč. Stejnou cenu zaplatíte při zapůjčení vozu Toyota na místě, ale tady jedete svým vozem, kam si dáte své vybavení i osobní věci. Když zvolíte typ off road výpravy na 21 dnů, ušetříte 25.000,- Kč za další půjčovné na 5 dnů.

Za off road vůz (Toyota, LR) se střešním stanem, o celkových rozměrech 2m x 5,8m x 2,5m (tj. 29 m3) je cena 1.812 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 94.300,- Kč. U vozu Hummer H2 o rozměrech 2m x 6m x 2,5m (tj. 30m3) je cena 1.875 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 97.500,- Kč.

Když zvolíte typ off road výpravy na 21 dnů, zaplatíte téměř stejnou cenu při zapůjčení vozu Toyota na místě, ale tady jedete svým vozem, kam si dáte své vybavení i osobní věci.

Přepravu Vám zprostředkujeme, bližší info mailem.


Váš průvodce...

Pořadatel: Namibia Bush Experience Ltd.
                  Off Road World s.r.o.

Jirka Chramosil "Náčelník" - Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které Vás mohou překvapit ! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti nasbíral za 16 let, kdy vedl přes 130 offroadových expedic do všech možných koutů světa. Zajišťuje zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Pod znakem Off Road Expeditions jsem od roku 1997, kdy vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 16 let, to bylo 143 offroadových výprav (viz web viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo cca 2012 osob v 1153 teréňácích, vedly do různých destinací - Transylvánie, Island, Norsko, Maroko, Libye, Tunisu, Namibie, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp a čtyřikrát napříč Austrálií. Žil na jihu Afriky v Namibii, a organizuje především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Angola, Botswana, Zimbabwe, Mosambic), Austrálii a Severní a Jižní Americe.

Místní průvodci spolupracují s naší společností a hovoří anglickým jazykem. Na přání máme k dispozici i průvodce, kteří studovali v Čechách, hovořící naším jazykem - nutné poptat s předstihem.

 


Ubytování

 • 2x (ubytování bungalov) Lodge - ubytování typu bungalov, restaurace, velmi dobré vybavení
 • 10x (kemp site v lodge) v safari stanech na kempovacích místech v lodge (dobře vybavené, možnost stravování)
 • 2x (jednoduchý kemp) v safari stanech v jednoduše vybavených kempech (pouze sprcha a WC)
 • 6x (Bush kemp - divoký tábor) v safari stanech ve volné přírodě


Doprava

Pronajatými 4x4 auty (Nissan, Toyota) pro 2 - 4 osoby. Auta jsou vybavena kompletním vybavení pro pobyt v přírodě (lednice, grill, plynový vařič, nádobí, zásobník na vodu, atd.). Včetně safari stanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).


Spolupracujeme s CK Stella Travel Agency

Zde Vám na požádání zajistí:

 • letenky
 • vízum 1.600,- Kč, multiple 2.100,- Kč
 • cestovní pojištění
 • s předstihem pronájem vozů 4x4


Trasa

Windhoek | NP Khaudum | NP Mahango Game | NP Etosha Namutoni - Okaukuejo | Ruacana Falls | Epupa Falls | Opuwo | Hoanib River | Twyfelfontein | Walvis Bay |poušť Namib | NP Sossusvlei | Windhoek


Poznámka

Cena může být upravena dle aktuálního kurzu měny.
Zájezd je garantován při minimálním počtu 10 účastníků.

 

Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Experience
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete dvou nebo čtyř místné terénní vozy (offroad pick up), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování.
VIP safari
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí. Na přání možná jedna noc BUSH CAMP - táboření v Hoanib River, což umožní zažít pocit, že jste ve skutečné divočině.
Kontakt
Namibia Bush EXPERIENCE Ltd.
Windhoek, Namibia
info@namibia-experience.com
jirka.ch@africa-experience.cz
jerry@bushexperience.com
Namibia tel.:
+264 811 77 88 99 / hovoříme česky, anglicky a rusky
CZ tel.:
+420 602 299 299 pouze SMS

Namibia Bush EXPERIENCE Ltd.    OFF ROAD GUIDE    Africa EXPERIENCE
 
Spolupracujeme s: Exclusive Travel Čedok Adventura Stella Travel Africa EXPERIENCE OFF ROAD GUIDE
Copyright © 2014 Namibia Bush Experience Ltd., Všechna práva vyhrazena.
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
Maledivy dovolená