Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Experience
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete dvou nebo čtyř místné terénní vozy (offroad pick up), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování.
Off road
Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
VIP safari
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí.

Namibie EXPERIENCE

(12 dnů + 2 dny let)

Namibie - Poznávací safari výpravy i offroad safari, letecky se zapůjčenými offroad vozy, s českým průvodce žijícím v Namibii a průvodcem z kmene Damaro s vlastním doprovodným vozem (Guided 4x4 self drive tours)

 
Program EXPERIENCE:
Na 12-denním tripu poznáte NP Sossusvlei- ráj fotografů 100m vysoké duny tyčící se z rovného bílého podkladu vyschlé řeky Tsumeb, Walvis Bay - výlet na katamaránu za lachtany a pelikány, Damaraland - uvidíte skalní malby v Twyfelfontein, zkamenělý les Petrified forest, Sesfontein nezapomenutelné safari v Hoanib River, kde nepotkáte žádné turisty, ale plno divoké zvěře a pouštních slonů, Opuwo v Kaokolandu kmeny Himbů, NP Etosha Namutoni - Okaukuejo, kde je množství zvěře včetně lvů a slonů, pořídíte nádherné fotky, v Omaru navštívíte gepardí park, Windhoek - hlavní město.

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné terénní vozy (offroad campery)vybavené pro pobyt v přírodě, které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Výpravu vede zkušený offroad průvodce spolu s místním průvodce z kmene Damaro, který se vyzná v místní přírodě, ale hlavně zná chování a zvyky divokých zvířat, které Vám pomůže vystopovat.

Přespávat budete v lodge/resortech (ubytovacích centrech), které jsou velice dobře vybaveny pro potřeby turistů, samozřejmostí jsou pokoje se sprchou a WC, restaurace, mnohdy i bazény. Vždy snídaně a večeře, přes den stravování z vlastních zdrojů.


 
Počítejte s tím, že pro návštěvu Namibie potřebujete vízum a doporučené očkování, proto je dobré plánovat výpravu alespoň 3 měsíce dopředu. Předejdete také zklamání, že vybraný termín je obsazený. V případě, že hodně cestujete a očkování máte, počítejte alespoň 10 dnů na vyřízení víza a můžeme zrealizovat společně Vaše safari s českým průvodce žijícím v Namibii a to dle vybraného typu výpravy...

Poznávací safari výpravy, máme rozdělené a nabízíme dle typu tyto čtyři různé programy:

Adventure

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech

Off road

Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených

VIP safari

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí. Na přání možná jedna noc BUSH CAMP - táboření v Hoanib River, což umožní zažít pocit, že jste ve skutečné divočině.

Více informací najdete po kliknutí na příslušný odkaz menu na hlavní liště.


 
Namibie - překrásná země ležící na jihu Afrického kontinentu při západním pobřeží, jedna z mála zemí, kde se snoubí snad všechny typy kraje, který můžete v Africe očekávat, kromě deštného pralesu. Zde můžete zdolat majestátné až 300 m vysoké duny pouště Namib Naukluft, poznat drsné pobřeží Skeleton Coast, savanu z níž se postupně vzpínají překrásné hory Damara Landu až po podmaňující kaňony vyschlých řek, plné divoké zvěře jakou jsou lvi, sloni, žirafy. Tam, kde se divoká zvěř, pohybuje volně v přírodě, teprve tam, získáte ten pocit, že jste skutečně nedílnou součástí divočiny, což si Vás zcela podmaní. Je to úplně něco jiného, než Národní parky, kde je zvěř na turisty zvyklá. Dále na sever Vás čeká úchvatná kraji Himba Landu s vodopády Epupa s hraniční řekou Kunene a vesnicemi kmene Himbů, jejichž ženy a děti mají do ruda zbarvenou kůži hlinkou na východě drobní Sanové - Křováci, s nezaměnitelným životním stylem. NP Etosha plný zvěře i šelem, NP Mahango Game ležící na řece Kovango s krokodýly a hrochy, NP Khaudum se stovkami slonů, prostě neopakovatelná nádhera. Namibie je jedno z míst, které mi přirostlo k srdci tak, že jsem zde zůstal natrvalo.

Namibie 2008 Namibie 2010 Namibie 2011
Fotokniha Namibie 2008 Fotokniha Namibie 2010 Fotokniha Namibie 2011


Informace

Namibia Experience (12 dnů + 2 dny let)

Poznávací safari výpravy i offroad safari, letecky se zapůjčenými offroad vozy, s českým průvodce žijícím v Namibii a průvodcem z kmene Damaro s vlastním doprovodným vozem (self drive)

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

  Itinerář výprav i s fotem  

(soubor PDF, 2708 kB)
 

  Mám zájem o více informací
Jméno a příjmení:
E-mailová adresa:
Telefon:
Dotaz:
Prosím opiště kód:   
 


Cena 10.900,- Kč / 440,- Eur zahrnuje

 • Guided 4x4 self drive tours Kaokoland - tedy českého průvodce žijícího v Namibii s vozem 4x4, který zároveň zajišťuje i zdravotní pomoc na úrovni záchranáře a domorodého průvodce z kmene Damaro. Průvodce jede vlastním speciálně vybaveným vozem GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava


Cena nezahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků do 30 tis. Kč
 • ubytování hotel. pokoj - bungalov v lodge/resortech s polopenzí 9.000,- až 14.000,- Kč
 • pozemní aranžmá, které obsahuje: transfer klimatizovaným mikrobusem (v rámci letištní přepravy), dále vstupy do NP: Sossusvlei/Sesriem Park, Etosha National Park, Sesfontein Conservancy, dále aktivity: Petrified forest - zakamenělý les. Twyfelfontein Rock engravings - skalní malby chráněné UNESCO, Seal Colony (Cape Cross) - kolonie tuleňů, Catamaran Cruise (Walvisbay) - výlet katamaránem za tuleni a pelikány, celkem cca 6.000,- až 9.000,- Kč
 • nájem 4x4 auta dle vlastního výběru (hradí se zvlášť cca 3.500,- až 5.400,- Kč/auto a den, tedy 42.000,- až 65.000,- Kč na posádku, dle typu)
 • pohonné hmoty cca 10.000,- Kč
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla si každá posádka vaří (pronajatý vůz je v tomto směru plně vybaven) nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici)
 • cestovní pojištění (pojištění léčebných výloh - doporučujeme sjednat), spropitné (místní personál, průvodce, drobné poplatky parkovné atd.)

Celková cena na osobu je od 80.000,- do 95.000,- Kč.

  PŘIHLÁŠKA  


Váš průvodce...

Pořadatel: Namibia Bush Experience Ltd.
                  Off Road World s.r.o.

Jirka Chramosil "Náčelník" - Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které Vás mohou překvapit ! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti nasbíral za 16 let, kdy vedl přes 130 offroadových expedic do všech možných koutů světa. Zajišťuje zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Pod znakem Off Road Expeditions jsem od roku 1997, kdy vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 16 let, to bylo 143 offroadových výprav (viz web viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo cca 2012 osob v 1153 teréňácích, vedly do různých destinací - Transylvánie, Island, Norsko, Maroko, Libye, Tunisu, Namibie, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp a čtyřikrát napříč Austrálií. Žil na jihu Afriky v Namibii, a organizuje především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Angola, Botswana, Zimbabwe, Mosambic), Austrálii a Severní a Jižní Americe.

Místní průvodci spolupracují s naší společností a hovoří anglickým jazykem. Na přání máme k dispozici i průvodce, kteří studovali v Čechách, hovořící naším jazykem - nutné poptat s předstihem.

 


Ubytování

 • 12x ubytování bungalov nebo pokoj lodge- ubytování typu bungalov (dvoulůžkové), restaurace-polopenze, velmi dobré vybavení


Doprava

Pronajatými 4x4 auty (Nissan, Toyota) pro 2 - 4 osoby.


Spolupracujeme s CK Stella Travel Agency

Zde Vám na požádání zajistí:

 • letenky
 • vízum 1.600,- Kč, multiple 2.100,- Kč
 • cestovní pojištění
 • s předstihem pronájem vozů 4x4


Trasa

Windhoek | NP Sossusvlei | Walvis Bay | Twyfelfontein | Sesfontein | Hoanib River | Opuwo | NP Etosha Namutoni - Okaukuejo | Omaru | Windhoek


Poznámka

Cena může být upravena dle aktuálního kurzu měny.
Zájezd je garantován při minimálním počtu 10 účastníků.

 

Adventure
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
VIP safari
Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí. Na přání možná jedna noc BUSH CAMP - táboření v Hoanib River, což umožní zažít pocit, že jste ve skutečné divočině.
Off road
Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.
Kontakt
Namibia Bush EXPERIENCE Ltd.
Windhoek, Namibia
info@namibia-experience.com
jirka.ch@africa-experience.cz
jerry@bushexperience.com
Namibia tel.:
+264 811 77 88 99 / hovoříme česky, anglicky a rusky
CZ tel.:
+420 602 299 299 pouze SMS

Namibia Bush EXPERIENCE Ltd.    OFF ROAD GUIDE    Africa EXPERIENCE
 
Spolupracujeme s: Exclusive Travel Čedok Adventura Stella Travel Africa EXPERIENCE OFF ROAD GUIDE
Copyright © 2014 Namibia Bush Experience Ltd., Všechna práva vyhrazena.
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
Maledivy dovolená